Pracownik szczęśliwy, a firma zadowolona…

A Ty, lubisz swoją pracę? Czy może ktoś zaciąga Ci hamulec? Czasami trzeba zedrzeć kolana, do bólu. Ale praca nie może polegać wyłącznie na wyznaczaniu odpowiedzialności, delegowaniu zadań i rozliczaniu z wyników. Przecież każdy z nas chciałby robić w życiu coś ciekawego, co ma sens głębszy, niż tylko zarabianie pieniędzy.

Skąd wziąć odpowiedniego kandydata do pracy? Szukać wewnątrz i szkolić czy może zatrudnić kogoś z zewnątrz? A jeśli już, to jak to zrobić? Jak rozpoznać, kto jest tym właściwym kandydatem na dane stanowisko? Posłuchaj rozmowy na ten temat:


I jeszcze ciekawostka, wspomniany w rozmowie wzór na sukces lub porażkę ma następującą postać:

Sławomir Szczepaniec, z którym miałem przyjemność dyskutować w powyższym nagraniu jest inżynierem R&D oraz dziennikarzem i promotorem marki. Na swoim profilu LinkedIn publikuje podcasty w cyklu „Kwadrans z ekspertem”. Polecam jego pozostałe nagrania!

Pierwszy raz tutaj?

Lean, ze wszystkimi swoimi narzędziami i pojęciami, staje się coraz bardziej powszechny. A co za tym idzie, dociera do coraz szerszego grona pracowników w firmach. Jednak nie zawsze łatwo jest im wszystkim wytłumaczyć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. A przecież zrozumienie jest podstawą sukcesu... czytaj dalej

O mnie

Od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach... czytaj dalej