Poradnik działań skutecznych i angażujących.

Przez lata poszukiwałem sposobu na sukces, zarówno swój własny, jak i zespołów, z którymi pracowałem. Dusza humanisty podpowiadała mi, aby uwzględniać te wszystkie nieuchwytne zjawiska, które nazywane są miękkim zarządzaniem. Serce wołało „za każdym działaniem stoi człowiek!”

Z drugiej strony, okiem inżyniera spoglądałem przez szkiełko, które kazało definiować, mierzyć i porównywać. Rozum mówił „nie mierzysz, nie wpływasz świadomie na wynik!”.

Dzisiaj już wiem, że patrzeć trzeba jak najszerzej, a zmierzyć można wszystko – trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić i jak zinterpretować wynik pomiaru. Andrzej Koniuk daje nam wiedzę i narzędzia, dzięki którym możemy zmierzyć, i jedno, i drugie.

Co więcej, uwzględniając wiedzę i zaangażowanie naszych pracowników oraz dodając do tego szczyptę komunikacji, jesteśmy w stanie przewidzieć ich efektywność. A stąd już tylko krok do tego, aby świadomie wpływać na przebieg zdarzeń. Działać tam, gdzie jest to potrzebne, aby osiągnąć zakładany wynik.

To najkrótsza recenzja, jaką w życiu napisałem. I napiszę więcej: nic dodać, nic ująć! Bierzcie i czytajcie!

autor: Andrzej Koniuk
tytuł: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”.
więcej: https://www.koniuk.com/manager-poradnik.html

Pierwszy raz tutaj?

Lean, ze wszystkimi swoimi narzędziami i pojęciami, staje się coraz bardziej powszechny. A co za tym idzie, dociera do coraz szerszego grona pracowników w firmach. Jednak nie zawsze łatwo jest im wszystkim wytłumaczyć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. A przecież zrozumienie jest podstawą sukcesu... czytaj dalej

O mnie

Od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach... czytaj dalej