Jak zepsuć poranne zebranie?

Jak zepsuć poranne zebranie

Dlaczego wszystkie pawie rozwijają ogony, kiedy na porannym zebraniu pojawia się Szef Wszystkich Szefów? Jak sprytnie wykorzystać szybkie 5WHY aby obnażyć czyjeś mętne tłumaczenie? I czy brak sznurka do snopowiązałki naprawdę jest tak krytyczny? Posłuchaj, co tak naprawdę jest ważne, a czego należy unikać!

Jakość, koszty, wykonanie planu oraz bezpieczeństwo. Podstawowe tematy, jakie powinny być poruszone na każdym, porannym zebraniu produkcyjnym. Co jest potrzebne, aby takie spotkanie się udało? Do czego służy agenda? I kto powinien być jej strażnikiem? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym nagraniu. Miłego odbioru!


Sławomir Szczepaniec
, z którym miałem przyjemność dyskutować w powyższym nagraniu jest inżynierem R&D oraz dziennikarzem i promotorem marki. Na swoim profilu LinkedIn publikuje podcasty w cyklu „LEAN Po Polsku”. Polecam jego pozostałe nagrania!

A skoro już wiesz, jak zepsuć poranne zebranie, to przeczytaj, jak je poprawnie zrobić. Wiadomo, jak wygląda każdy poranek w pracy:

Ledwo zdążyłeś rozpocząć poranną kawę, maile jeszcze nie przejrzane a już trzeba biec na poranne spotkanie! Nie jesteś przygotowany, choć wiesz, o co będą pytać! Co z wczorajszymi tematami – pozamykane? Po drodze zahaczasz o linię produkcyjną, ale nie masz za dużo czasu – poranne spotkanie zaczyna się za 2 minuty…

Nie, nie, nie – tak nie chcemy pracować. Lepiej zrobić to dobrze. Przeczytaj: Operatywka czy board meeting? Czym są i jak robić je dobrze?

Pierwszy raz tutaj?

Lean, ze wszystkimi swoimi narzędziami i pojęciami, staje się coraz bardziej powszechny. A co za tym idzie, dociera do coraz szerszego grona pracowników w firmach. Jednak nie zawsze łatwo jest im wszystkim wytłumaczyć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. A przecież zrozumienie jest podstawą sukcesu... czytaj dalej

O mnie

Od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach... czytaj dalej