Dlaczego liderzy odchodzą?

Niespełnione obietnice sprawiają, że najlepsi pracownicy produkcji odchodzą. Ambicja liderów gaśnie w oczach, a frustracja pracowników rośnie jak na drożdżach. Zamiast rozwoju – regres. Zamiast szacunku – lekceważenie. A to wielki błąd, bo pracownicy to nasz największy kapitał. 

Liderzy chcą współuczestniczyć, chcą współdecydować, mieć swój wkład w to, co dzieje się w firmie. A tymczasem osoby, które pracują nad ich przyszłością zamykają się w przeszklonym akwarium, niedostępnym dla zwykłych pracowników produkcji. A potem nagle.. bach! linia przestawiona, przepływ zmieniony, nowe instrukcje wydane – bez możliwości wpłynięcia na ich kształt… Posłuchaj!


Sławomir Szczepaniec
, z którym miałem przyjemność dyskutować w powyższym nagraniu jest inżynierem R&D oraz dziennikarzem i promotorem marki. Na swoim profilu LinkedIn publikuje podcasty w cyklu „LEAN Po Polsku”. Polecam jego pozostałe nagrania!

Pierwszy raz tutaj?

Lean, ze wszystkimi swoimi narzędziami i pojęciami, staje się coraz bardziej powszechny. A co za tym idzie, dociera do coraz szerszego grona pracowników w firmach. Jednak nie zawsze łatwo jest im wszystkim wytłumaczyć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. A przecież zrozumienie jest podstawą sukcesu... czytaj dalej

O mnie

Od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach... czytaj dalej