Być jak… Production Manager!

Codziennie poganiasz ludzi na produkcji a wyników brak? A może niegrzecznych rozstawiasz po kątach, a Ci, którzy mają coś na sumieniu, uciekają na sam Twój widok? Możliwe też, że wielu z Twoich współpracowników uczciwie wykonuje swoje obowiązki. Oni wszyscy mają wpływ na Twój wynik. Jak to wszystko ogarnąć?

Nieważne, czy jesteś kierownikiem produkcji, inżynierem jakości czy liderem utrzymania ruchu – formalnie lub nie, zarządzasz ludźmi. Nie procesami, nie tabelkami z wynikami. Za każdą cyfrą, przy każdej maszynie i przed ekranem monitora jest człowiek. I to jego musisz zrozumieć. A on Ciebie, a w szczególności, Twoje oczekiwania. Potem masz już z górki: wyznaczasz cele, mierzysz wynik, zarządzasz odchyłką – proste? Wcale nie!

Jak rozpoznać, kto pracuje dobrze, a kto źle? I kto ma największe przełożenie na wynik? Posłuchaj rozmowy na ten temat:


Sławomir Szczepaniec
, z którym miałem przyjemność dyskutować w powyższym nagraniu jest inżynierem R&D oraz dziennikarzem i promotorem marki. Na swoim profilu LinkedIn publikuje podcasty w cyklu „Kwadrans z ekspertem”. Polecam jego pozostałe nagrania!

Pierwszy raz tutaj?

Lean, ze wszystkimi swoimi narzędziami i pojęciami, staje się coraz bardziej powszechny. A co za tym idzie, dociera do coraz szerszego grona pracowników w firmach. Jednak nie zawsze łatwo jest im wszystkim wytłumaczyć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. A przecież zrozumienie jest podstawą sukcesu... czytaj dalej

O mnie

Od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach... czytaj dalej